Wysokiej jakości tonery do drukarek laserowych – oryginały i zamienniki

Podobnie jak użytkownicy drukarek atramentowych, posiadacze drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych muszą stanąć przed wyborem pomiędzy oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi, a ich tanimi zamiennikami. Która z tych opcji będzie korzystniejsza w przypadku kupna tonerów? Sprawa nie jest wcale jednoznaczna, jednak postaramy się ją przystępnie naświetlić w tym artykule.

Po pierwsze, należy pamiętać, iż zła reputacja zamienników wynika nie tylko ze sporej ilości poślednich produktów, ale i działań prowadzonych przez producentów urządzeń, którzy starają się przedstawiać zamienniki w jak najgorszym świetle. Mają w tym interes: obrany przez większość producentów urządzeń biurowych model sprzedaży polega na zalewaniu rynku tanimi urządzeniami, które jednak będą przynosić duże zyski dzięki sprzedaży materiałów eksploatacyjnych, na które ma sporą marżę. Starają się więc przekonać klientów, że należy kupować tylko i wyłącznie sygnowane ich logiem, ponieważ korzystanie z dostępnych na rynku alternatyw może doprowadzić do szybkiego zepsucia drukarki. Tymczasem tanie drukarki laserowe i tak bardzo często psują się tuż po zakończeniu okresu gwarancji, nawet przy użyciu w pełni oryginalnych tonerów. Być może więc jednak tonery zamienniki nie do końca zasłużyły na swoją złą sławę?

Otóż wśród tonerów zamienników można znaleźć naprawdę sporo solidnych produktów. Należy tylko uważać na deklaracje sprzedawców – podobnie jak sprzedawcy oryginałów, tak i firmy zajmujące się sprzedażą zamienników będą oczywiście oferowany przez siebie produkt wychwalać pod niebiosa. Dlatego jeżeli chcemy kupić bardzo dobry toner do drukarki laserowej takiej jak np. HP Laserjet 1018, warto odwiedzić sklep internetowy, który oferuje zarówno oryginały, jak i zamienniki i przez to jest w stanie zachować obiektywizm. Życzymy wielu udanych i jak najbardziej oszczędnych wydruków!