Rodzaje tonerów do drukarek laserowych

Użytkownicy drukarek laserowych takich jak np. HP Laserjet 1536dnf MFP mają do wyboru kilka różnych rodzajów tonerów, które różnią się między sobą przede wszystkim ceną i jakością. Osoby, które planują do swojej drukarki toner, który będzie jak najbardziej odpowiadał ich potrzebom powinny zapoznać się z poniższym omówieniem rodzajów tonerów.

Najdroższym, a zarazem najpewniejszym rozwiązaniem będzie kupno tonera oryginalnego, sygnowanego logiem producenta sprzętu. W ten sposób uzyskujemy gwarancję bardzo dobrej jakości wydruku oraz prawidłowego działania tonera, jednak oznacza to cenę często niewiele mniejszą niż koszt samego urządzenia. Zdaniem wielu osób, ceny oryginalnych tonerów są nadmiernie wyśrubowane, jednak osoby, które są gotowe na wydanie sporej ilości pieniędzy, by zyskać pewny produkt absolutnie powinny zdecydować się na tę opcję.

Kolejną opcją będą nowe zamienniki – fabrycznie nowe tonery produkowane przez firmy niewspółpracujące z producentami sprzętu, które są znacząco tańsze od oryginałów. Jakość tego rodzaju tonerów może być bardzo różna – są wśród nich produkty niczym nie ustępujące markowym, ale też typowa „chińszczyzna”, której używanie nie tylko nie pozwoli uzyskać satysfakcjonujących wydruków, ale i grozi szybszym zużyciem urządzenia. Tego rodzaju toner poleca się więc osobom oszczędnym, jednak przy ich kupnie należy zachować ostrożność, dokładnie sprawdzając producentów. Pamiętajmy również, że ponieważ producenci sprzętu nie patrzą na zamienniki szczególnie przychylnie, to ich użycie może sprawić, że stracimy gwarancję producenta. Na szczęście, wielu producentów zamienników oferuje własną gwarancję.

Wreszcie możemy zdecydować się również na tonery „z odzysku”, czyli Są to tonery powstałe na bazie tonerów zużytych, w których wymieniono bęben, chip oraz proszek. Jest to rozwiązanie ze zrozumiałych względów najtańsze, a zarazem pozwalające często uzyskać produkt dobrej jakości, pod warunkiem oczywiście że regeneracją zajmą się dobrzy fachowcy.